post

Dva uspješna gostovanja

img_4851

Natjecateljski ritam ovaj tjedan, vratio nas je na prošlu sezonu kada smo igrali utakmice srijedom i subotom. Prvo smo u subotu, 3.12. odigrali utakmicu u Puli, a onda su cure u srijedu odigrale Kup utakmicu u Slavonskom Brodu za ulazak u osminu finala. Sada u subotu, ekipa ponovno putuje za Slavonski Brod odigrati X. kolo A1 lige. Nismo uspjeli usuglasiti termine sa Brodom pa da odigramo 2 utakmice u dva dana, moralo je ostati ovako srijeda-subota.

Za početak, utakmica u PuliIstarski list o toj je utakmici, između ostaloga, napisao ovako: “Jučer je Pula, na dva sata i samo vizualno, imala dva ženska prvoligaša u košarci. Naime, Medveščak je u Pattinaggio stiga u najjačem sastavu željan da zadrži ovosezonsku stopostotnu učinkovitost, u čemu je na kraju i supio,no pred odlazak po nova dva boda nešto je zaboravio – dresove!” Da, istina je…događa se i najboljima, izgleda, da odu na utakmicu bez glavne opreme za igru, ali trener Đukić uskočio je, pa našim curama dao pulske žute dresove. Na što je naša ekipa medekica mislila prije odlaska na put u Pulu znaju samo one, ali ni to ih nije spriječilo da odigraju, još jednu u nizu, odličnu utakmicu. Pobjeda od 36 razike (56-92) ipak govori da i ove sezone imamo nadmoćnu ekipu. Kako mi kažu sa terena, u trećoj četvrtini se dogodilo i to da Puljanke jednostavno nisu mogle ubaciti loptu u teren koliko su naše cure igrale dobru obranu. Upravo je ta obrana odraz rezultata. Ono što je trener Turić naglasio jest velika preciznost cura u ovoj utakmici (za 2 -71%, za 3 – 48% i slobodna bacanja – 82%!). S takvom preciznošću dobivaju se i veće ekipe od Pule 🙂 Zato ČESTITAMO ekipi!! Sve su naše cure igrale i sve su se upisale u listu strijelaca –  možemo zaključit da je gostovanje u Puli bilo itekako uspješno, bez obzira na sve 🙂

Utakmicu šesnaestine finala Kupa u Slavonskom Brodu nemamo puno što komentirati. S plavim dresovima u autobusu krenulo se u Brod. A o samoj utakmici – citirati ću našeg trenera Turića: “A oni su jako mlada ekipa, koju predvodi vrlo talentirana i dobra Mihaela Lazić, koja je pronalazila jako dobra rješenja pa je i ubacila 21 koš.” Ona je bila i jedina dvoznamenkasta igračica Brođanki. Ono što je korisno iz ove utakmice jest da su naše tri, četiri igračice koje dobivaju po pet do osam minuta utakmice, u Brodu igrale i po dvije četvrtine. Rezultat za ulazak u osminu finala Kupa Hrvatske bio je 46 – 108! Prva stotka u ovoj sezoni, iako su se dvije tri utakmice vrtile oko tog broja…ČESTITAMO CURE!