Kvarner “pao” i treći put

medo-zenica1-385x25755 – 66 ( 14:4, 9:17, 12:23, 20:22 ), rezultat je sinoćnjeg “derbija” . Utakmica počinje, a ja malo proučavam lica naših medekica…Izgledale su kao da je ovo još jedna utakmica u nizu. Kao da na drugoj strani nije izravan konkurent i to mi je ulilo nadu da će ovo ipak biti naša pobjeda! Trener me prije utakmice pitao: “Sjećaš se kad smo zadnji put igrali u ovoj dvorani (na Kozali, nap.) finale…?” Naravno da se takve utakmice ne zaboravljaju, lijepo je bilo prisjetiti se. Međutim, jučerašnja utakmica bila je u potpunosti drugačija. Počevši od naboja, pozitivne treme, rezultatskog značaja…Kod medekica se mogla primjetiti, kao i uvijek, “samo” želja za pobjedom, i dokaz da su najbolje košarkašice, trenutno, u Hrvatskoj, a možda i u Regiji…

Prva četvrtina nije nam baš obećavala pobjedu… Samo 4 koša, rezultat su dekocentriranog ulaska u utakmicu. Par nerealiziranih kontri, izgubljenih lopti na sredini terena, mislim da gore nije moglo početi. Svi su mi rekli jučer, kad su vidjeli rezultat prve četvrtine, da skoro pa nisu nastavili dalje ni gledati…Ali utakmica traje 40 minuta i to je ono šta mnogi ljudi smetnu s uma! Uglavnom, cure i trener su se posložili i već u drugoj četvrtini to je bila ta igra koja nam treba. Treća četvrtina opet u znaku medekica: vrhunska obrana, kontra napadi, i naravno šut za tri. Kad baš nikoga ne ide, onda se ukaže Marija Radoš! Iako ju je malo mučilo koljeno, jučer je pokazala da je to iza nje! BRAVO MARIJA!

Pitaju me sinoć poslije utakmice, koga bi istakla na utakmici…Ne mogu niti jednu curu posebno isticati, statistika neka kaže svoje. Zašto? Svaka od njih 9, koliko ih je igralo dala je svoj maksimum, pokazala kako se igra košarka i opetovano su dokazale kako timski rad uvijek pobjeđuje! U smislu: svi za jednu, jedna za sve…Da, tako bi najbolje opisala igru naših medekica! Cure, vjerujte da je klub jako ponosan što ima ovakve igračice, i što zna da se može osloniti na vas u bilo kojoj utakmici! Ulile ste nam veliko povjerenje i omogućile da s pravom razmišljamo o osvajanju MŽRKL Lige!

Jučerašnju utakmicu komentirale su nam naše najpreciznije cure na utamici:

RUŽICA DŽANKIĆUšli smo u utakmicu napadački jako brzopleto i neorganizirano,radili smo previše grešaka i tu se oni izgradili svoju prednost. Obranu smo odigrali korektno i znali smo da će nas ta obrana podići i da će i napad proraditi. Tako da nas nije lovila nikakva panika. To se na kraju i dogodilo, jos smo više podigli razinu obrane ,postigli neke lagane koševe i konačno se opustili i u napadu. Mislim da je na kraju zaslužena naša pobjeda kojom smo ostvarili povijesni uspjeh plasmanom na Final Four! Jako sam ponosna na cure,posebno zato sto nitko nije imao neka očekivanja od nas na početku sezone, ali mi smo vjerovale u sebe i uspjele! Sad je na nama da jos vise radimo jer ne mislimo tu stati

IVA BOROVIĆ: Idemo na Final Four! Na početku lige nitko od nas nije očekivao, čak smo i mi bile skeptične po tom pitanju, ali pokazale smo na terenu da smo ga zaslužile, to je jedino mjerilo. Kvarner tek treća u nizu utakmica koja nas očekuje s njima,  3:0 za nas. Međutim, jučer na Kozali prezentirali smo možda našu najlošiju igru, pogotovo u prvom poluvremenu. Gdje smo strahovito puno griješili i uspjeli pogoditi samo 4 koša u prvoj četvrtini, srećom taj loš period naše igre riječanke nisu znale iskoristiti. Stvari su se posložile u drugom poluvremenu kad smo uhvatili naš ritam igre, stekli prednost od 10 razlike koju više nismo ispuštali. Našu dobru obranu kapitalizirali smo mirnoćom u napadu, te strahovito velikim brojem skokova u napadu 17. Istaknula bih jednu stvar koja ove godine krasi našu igru, to je izrazito jak kolektiv koji nas je vodio do pobjede u svim jačim i bitnim utakmicama ove godine. Čestitam curama na ogromnoj borbenosti i želji koju su jučer prezentirale.

ČESTITAMO, CURE, NA POVIJESNOM USPJEHU KLUBA!