MAESTRALNA IGRA NAŠIH KOŠARKAŠICA

Sinoćnja pobjeda izgledala je poput kakvog koncerta sa savršeno ugođenim instrumentima. Sve je bilo na svojem mjestu, od samog početka. Medekice su odigrale takvu utakmicu da su i same sebe iznenadile, a kamoli navijače na tribini. Rezultat utakmice 73 – 56!!  Krenuti ću od početka…

Dakle, prvi sučev zvižduk i već je 5:0 za nas. Anja je ušla u utakmicu kao nikada do sada, koncentrirano i igrački pametno, otvorio joj se put prema košu i poentirala je s lakoćom (znala je ona ne rijetko takve „zicere” i promašiti!). Trener i ekipa Budućnosti lagano iznenađeni, a prva četvrtina završava 20:15 za nas! Druga četvrtina završila je 20:8! Naše cure su obrambeno odradile savršeno, skoro bez greške, osim što su nas malo mučili njihovi skokovi u napadu. Počevši od Anine obrane na njihovoj glavnoj razigravačici sve do Nininih blokada koje su spiječile prolaz lopte kroz naš obruč. Velika nervoza uvukla se u gostujuću ekipu, a to smo iskoristili jako dobro. Samo ću spomenuti „detalj“ da je Popović dala samo 3 koša (inače se ne spušta ispod 20)!! To se nije dogodilo, ako se ne varam, skoro nikada, tako da naklon do poda svim curama, što se obrane tiče.

Treća četvrtina….krenula je onako kako baš nismo htjeli. Budućnost je počela igrati agresivniju obranu, malo smo se požurili u napadu, u skladu s time bili i dosta neprecizni pa su se one približile na 10ak razlike. Nakon dva naša time outa, cure su smirile igru pa je ova četvrtina završila 17:22. U zadnju četrvtinu utakmice opet su naše cure postavile svoju igru u napadu. Nakratko se gostujuća ekipa približila i na 8 razlike, ali tada nastupa Nina koja je i ovaj put imala valorizaciju 35 (19 koš, 19 skokova,4 blokade). Trica, pa koš uz faul…Definitivno možemo reći da Ninin šut za tri više nije slučajnost. I ono što je jako dobro primjetila jest izlazak iz reketa, koji je omogućio Čačićki dva, tri čista ulaza pod koš! Bravo Ana i Nina. Možemo istaknuti Patriciu koja je odigrala, po mom mišljenju, svoju najbolju utakmicu dosada (10 koševa). Ipak mišljenja sam da je u sinoćnjoj utakmici KOLEKTIV bio taj koji je opet pobijedio. Bolje rečeno kemija unutar ekipe… Jer, kako drukčije objasniti da je npr. Iva Borović igrala svih 40 minuta uz osrednji učinak a pobijedili smo 17 razlike! Ili npr. slobodna bacanja – ekipa iz Podgorice šutirala je 27 bacanja, a medekice samo 9! A individualna obrana koja je izluđivala gošće, ostavila ih je na 56 koševa. Mislim da se košarkaškim žargonom ovo zove: RASTURALJKA 🙂

Malo tko u dvorani, a  i na parketu ovako je nešto očekivao….Pitala sam gosp. Pasarića kao i prije svake utakmice šta kaže kako će to završiti. Iskusni strateg je rekao: „Danas ne bi htio prognozirati, to su vrhunske profesionalne igračice prvenstveno…Ali gledati ćemo jednu zanimljivu i napetu utakmicu.“  Iskoristili smo trenutak u kojem su gošće ušle u utakmicu preopušteno (vjerojatno zbog činjenice da nemaju poraza u ovoj Ligi), a naše cure su opet pokazale da su najjače i najbolje baš onda kad treba i kad su „otpisane“.

Velike čestitke našem iskusnom treneru Braslavu, prvenstveno zbog dobre taktičke pripremljenosti ekipe, a onda i na jako dobrom vođenju kroz čitavu utakmicu. Nije nimalo jednostavno balansirati između dvije Lige koje su kvalitetom neusporedive, kao ni uspostaviti ritam ekipe, koji je dosta bitan za ovakve utakmice. Primjerice, u subotu su cure igrale s Croatiom, a sad u nedjelju igraju sa Brodom na Savi. Naravno, da se naše cure iz petorke tu dosta odmaraju, ali i ne igraju utakmicu onda dođe jedna ekipa –  Budućnost ili Kvarner, gdje nema opuštanja i  gdje moraš dati najbolje od sebe ako želiš pobijediti. E, to nije jednostavno ni za cure, a kamoli za trenera… Lijepo je bilo vidjeti trenerov osmijeh (umjesto blijedog lica) prije same utakmice, što je svima koji ga iole poznaju, nezamislivo 🙂  Želim našem treneru da u svaku utakmicu uđe s ovakvim raspoloženjem, jer je i to izgleda bitan faktor za uspjeh ekipe! Šta reći na kraju nego:

BRAVO EKIPO, TAKO SE IGRA KOŠARKA ZA SVOJ KLUB!