Pobjeda i u Zadru

Jučer je odigrano 12 kolo A-1 Lige. Naše cure gostovale su u Zadru. Utakmica je završila rezultatom 61 – 68. (22:19, 14:18, 7:20, 18:11). Rezultat nagovještava da je to bila jedna napeta utakmica, ali treća četvrtina pokazala je zapravo trenutni omjer snaga kada su medekice ubacile u brzinu više i koncentrirano ušle u drugo poluvrijeme. Ono što je možda pokazatelj izjednačene igre u prvom poluvremenu jest činjenica da u Zadar nisu otputovale Ana Čačić i naša glavna igračica Nina Premasunac. Nažalost, Nina ima velikih problema s koljenom (koje je i operirala već), tako da je upitno njezino daljnje igranje. Više ćemo znati u srijedu, kada će obaviti pregled kod dr. Jankovića, ali nadamo se i vjerujemo,da to ipak nije tako strašno! Ipak nam je jako potrebna, pa je ova vijest bio svojevrstan šok za sve u klubu, a najviše za ekipu. Zato, vjerujem da je to utjecalo malo na jučerašnju igru! Druga stvar koju su mi same cure rekle jest, posljedice utakmice u srijedu. Ovaj ritam srijeda-subota itekako utječe na ekipu u smislu rekuperacije. U srijedu su putovale u Rijeku, već u subotu u Zadar, obe gostujuće utakmice, sve to ostavlja traga, a kao posljedica noge i ruke postaju umorne i teške! No, unatoč svemu ovome, upisali smo pobjedu na uvijek neugodnom gostovanju u Zadru.

Utakmica je otvorena obrambeno jako loše, pogotovo u obrambenoj tranziciji. Mlako, inertno bez ikakva pritiska, a to je proizvelo samo plus 1 na poluvremenu. Treća četvrtina otvorena je onako kako mi znamo: pojačan pritisak na loptu, a pogotovo na linije dodavanja rezultira velikom prednošću od 17:1. Tada je utakmica i bila riješena. Što se igračica tiče, Bura je jako dobro odreagirala, s obzirom da je “preko noći” postala prva “petica” u ekipi. Njezina forma očito raste što nas jako veseli, a jedina izmjena joj je Tonia Uzelac (godište 1999.), koja zbog raznih ozljeda nije skupila baš puno treninga i utakmica ove dvije sezone. Ružica je bila jučer igračica s najvećom valorizacijim(22) uz 18 koševa, 10 skokova i 3 asistencije. BRAVO RUŽOO! Prate ju kapetanica Iva sa 15 koševa, Majstorović i Bura ubacile su 10! Kod Zadranki, Vrsaljko je ovaj puta bila preciznija nego zadnju utakmicu u Zagrebu, pa je ubacila 22 koša.

Sve u svemu, čestitamo curama na pobjedi. Danas je dan odmora, a već od sutra pripremamo se za utakmicu MŽRKL Superlige protiv Čelika iz Zenice. Utakmica se igra u srijedu na Pešći, u 18:30. Podsjećam da smo ušli u Final Four definitvno, i da se prijavljujemo za organizaciju tog turnira! Zbog podizanja samopouzdanja, ali i zbog ostanka u pobjedničkom ritmu nadam se dobroj utakmici u srijedu i, naravno, našoj pobjedi.