Pobjeda protiv Čelika

IMG_6792

Prvi put, otkad igramo protiv Čelika iz Zenice, da smo upisali pobjedu. Međutim, ova pobjeda je vrlo važna jer se broji, a bodovi nas vode sve bliže Final Fouru. Naime, svake godine sudjelujemo na turniru koje organizira Čelik prije početka sezone i sastajemo se sa njima. Uredno smo gubili utakmice protiv njih, ali evo ovu najvažniju smo dobili.

Kao što sam u najavi i napisala, očekivala nas je jedna zanimljiva i  napeta utakmica. Rezultat na kraju utakmice bio je 66 – 72, a po četvrtinama  11:16, 26:22, 16:20, 13:14 . Ono što je u najmanju ruku čudno kad pogledamo u statistiku, to je šut za tri od Nine Premasunac (4/5 iliti 80%). Čini nam se da je ovo bila posebna Ninina večer, jer je ona inače naša najbolja igračica, ali ovaj postotak šuta i to cure koja igra na poziciji četvorke ili petice, posramio bi i najbolje šutere lige! BRAVO NINA! Uz to, 27 koševa i index 30! sve govori za sebe. Utakmica je do samog kraja bila otvorena, a ono što je prelomilo utakmicu, je šut za tri od Ružice u zadnjim minutama utakmice, kojoj je taj šut bio jedini pogodak na utakmici! Zvuči nevjerojatno, ali Ružin učinak za dva bio je 0/8, u 25 minuta igre. Nažalost, to joj je već druga utakmica sa lošijom realizacijom, pa se nadamo da će se već do srijede smiriti i njezina ruka. Međutim, jedna, ali vrijedna trica je upala, a ostatak njezine statistike ćemo lako zaboraviti… Naš trener bio je jako zadovoljan obranom koju su naše cure odigrale, jer su iz te obrane proizašle kontre, manje – više dobro realizirane, što je oduvijek krasilo igru našeg kluba.Pa, čestitamo ekipi na dobro odigranoj utamici i pobjedi!!

Statistiku možete vidjeti u nastavku, a ono što nas čeka u Superligi, jest utakmica protiv glavnih favorita Lige –  Budućnosti iz Podgorice, u srijedu 20.01.2016. na Pešći. Nadam se popunjenim tribinama, jer će curama takva potpora itekako dobro doći!