Pobjeda protiv “Zadra” u Kupu

ŽKK MEDVEŠČAK –      ZADAR

85         –         45

(26-16, 21-12, 19-6, 19-11)

Nastavak sezone počeo je kako smo i poželili. Visoka pobjeda protiv Zadra u Kupu, dokaz je da se Žkk Medveščak sprema uzeti Kup i ove godine. Uz malo sreće, ali i ovako dobrom igrom to je i moguće.

Utakmica je počela na nama prepoznatljiv način. Čvrsta obrana iz koje su se stvarale brze kontre i već nakon 5 min. semafor je pokazao rezultat 18:5. I u nastavku su naše cure igrale jednu ozbiljnu utakmicu ne opuštajući se do samog kraja. Kada je semafor pokazao 45 koševa Zadra, pitali smo se da li je moguće da će i šesta utakmica sa Zadrom završiti tako da oni daju 46 koševa. Priliku za to imala je L.Štrmelj sa slobodnih bacanja, ali je oba promašila. Statistika kaže: I. Borović 22 koša, A. Majstorović 14 koševa, N. Premasunac 13 koševa i 12 skokova, a jednu jako dobru utakmicu odigrala je P.Bura11 koševa i 13 skokova! Česitke svim curama!! Inače, u ovoj osmini finala Kupa sve utakmice završile su očekivanim rezultatom koji donosim u nastavku.

Sve u svemu, odmor je jako dobro došao “medekicama”, da povrate snagu, volju i želju za daljnim pobjedama. Iduća utakmica je u srijedu, u Zenici. Cure odlaze u goste “Čeliku”, čime se nastavlja Regionalna Superliga. Nažalost, ovu utakmicu igramo bez Ane Čačić, ali vjerujem da će naše razigravačice Petrak i Tadić odigrati ovako dobro kao protiv Zadra.

Sretno cure, posložite redove i donesite nam pobjedu!