PORAZ U KUPU RUŽICE MEGLAJ RIMAC

U četvrtfinalu Kupa RMR naše cure gostovale su Šibeniku i pretrpjele poraz 58:57.

Otvaranje utakmice je pripalo nama. Dobrom igrom smo poveli 23:16. Šibenčanke serijom 20:3 rade preokret i poluvrijeme rješavaju u svoju korist 36:26. U nastavku, boljom igrom, Šibenčanke dolaze do najvećeg vodstva (+16) 44:28.

Kad su svi mislili da je utakmica riješena, naše cure se bude i strpljivom igrom, 12 sekundi prije kraja, koševima Ane Petrak prekreću rezultat 57:56.Tada Ivana Ujević postiže koš za 58:57, a pokušaj Anđele Strize za 3 poena ostaje neiskorišten.

Ovim porazom naše cure su ostale bez mogućnosti obrane titule pobjednica Kupa koje su osvajale zadnjih 5 godina.

U redovima domaćina najbolje su bile strankinje Washington 11p+13 skokova i Jeremić 10 p i 12 sk.

Kod naših cura najbolje su bile Petrak sa 14 p i 10 as. Strize i Hajdin su zabile po 11 p.