post

Pravom igrom do pobjede

To je to… jučerašnja igra naših Medekica pokazatelj je kako možemo, ali i moramo igrati protiv jedne ekipe iz Regionalne lige. Pobjeda nad Partizanom, rezultatom 82:65, vjerrujem, vratila nam je samopouzdanje i sigurnost u nastavak sezone. Izgleda da je reprezentativna pauza svima nama dobrodošla 🙂 BRAVO ekipo, jer ste uspjele zasada vrlo brzo, prijeći jedno malo krizno razdoblje u igri i na treningu. Jer, ne smijemo zaboraviti, najteže je ostati na vrhu, a mi smo tu već četiri godine zaredom bez nekih većih “problema”. Naravno da se u ekipu uvukla jedna letargija, jedna mirnoća ono što kažemo,  i malo opuštanje (kako na treninzima tako i na utakmicama), dovelo je do toga da su cure protiv Trešnjevke, odigrale najlošiju utakmicu, pa slobodno se usudim reći u zadnje dvije godine! Ali je isto tako jako važno kako su cure ustale na noge, nakon tog poraza. A ustale su na pravi način upravo jučer i odigrale sinoćnju utakmicu najbolje kako znaju i više od ovoga i ne trebamo tražiti!

Prva četvrtina završila je na strani gošći, rezultatom 12:17.. Međutim, tada se budi obrana, pressing po cijelom terenu, agresivna igra u obrani, ali i u napadu rezultirala je da na poluvrijeme odemo rezultatom 40:27! Ta četvrtina bila je iznimno brza, sa puno kontranapada s jedne i druge strane, ali i sa puno grešaka obje ekipe. Razliku su napravile upravo par pogođenih trica Todorićke (kojoj se konačno jučer otvorilo i vjerujemo da je to taj trenutak kada će sve krenuti na bolje za nju) i Ane Petrak, koja je sinoć bila posebno dobro raspoložena! Za 27.min. zabila je 15 koševa i imala 4 asistencije, i to je ona Ana koju čekamo da proigra i baš na ovaj način. Jer onda se i Matea može opustiti u utakmici kada zna da se može maksimalno “potrošiti” u obrani i napadu, a da iza sebe ima sigurnu zamjenu. Tko god se ikad bavio košarkom zna koliko je bitno biti miran u glavi (pogotovo za poziciju playa), kada imaš pravu zamjenu. Zato, Ana, (ako treba pogledaj ovu utakmicu par puta),  to je način na koji ti možeš i trebaš igrati u budućnosti. Ništa više, ali ni manje 🙂 Todina statistika od 13 koševa, 5 skokova i 5 asistencija je upravo ono što se od nje očekuje, iako je i do sada Toda skoro svaku utakmicu bila najbolji skakač naše ekipe, ujedno je najagresivnija obrambena igračica, bilo je samo pitanje vremena kada će se i taj trud isplatiti pa da i šutevi počnu ulaziti!

Treću četvrtinu opet smo nakratko stale, izgubile minimalnom razlikom (17:21), bez jasne ideje u napadu, odnosno pomalo zbunjene gostujućim izmjenama obrane, zone i  čovjeka, ali razliku od poluvremena igračice Partizana, nisu mogle dostići! Onda se probudila i Bura koja je vodila jako tešku borbu pod koševima sa najiskusnijom i najvišom igračicom na terenu (195cm,38 god.) Ivankom Matić. Bura je u drugom poluvremenu zabila 14 koševa i skočila 7 puta, i vidjelo se da joj nije nimalo lako, ali nije odustajala do kraja, te je u 38 minuta bila naša najbolja igračica na terenu sa double-double učinkom (20koš, 12 skokova), indexa 31!

I opet se pokazalo, da smo ekipa u kojoj sve igračice moraju odigrati najbolje što mogu u tom trenutku, inače se utakmice gube! Roster od sedam,osam igračica u ovakvom ritmu utakmica srijeda-subota, nalaže da sve cure budu na visini zadatka. Moramo pohvaliti i angažman naše Radošice, koja je odigrala utakmicu pod virozom i bez ijednog treninga u zadnjih pet dana! Stisla je zube i vidno blijeda, odigrala 22 minute jako intenzivne i brze utakmice i možemo joj se samo zahvaliti na njezinoj volji, ali i želji da odigra sinoćnju utakmicu. Žrtvovala se za ekipu i to je nešto što danas ne viđamo baš često u našim klubovima! BRAVO MARIJA!

U subotu dočekujemo Pulu na Peščenici u istom terminu 18:30! Čestitke cijeloj ekipi i naravno, treneru na pobjedi! Samo tako nastavite igrati i pobjede nisu uopće upitne! B R A V O!