PREMIJER ŽENSKA LIGA 7.KOLO: Medveščak pobijedio u neizvjesnoj završnici

ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK ZAGREB 71:65 (20:15; 22:10; 10:22; 19:18)

Košarkašice Medveščaka su pobijedile u svojoj dvorani Zagreb u utakmici punoj preokreta. Domaće igračice su dobro otvorile utakmicu sa 6:0, ali se Zagreb vratio u izjednačeni rezultat serijom 7:2. U 15. minuti Medveščak vodi sa 27:19 i Zagreb mijenja igru u obrani, te prelazi u zonsku obranu. Medveščak na to odgovara sa 4 trice (Skorić, Strize, Petrak i Mandić) i na veliki odmor se odlazi sa prednošću za domaće od 42:25.

U 3. četvrtini Zagreb igra puno agresivnije i Medveščak ne postiže poene iz igre skoro 6 minuta. Zagreb je precizniji, brži i vraća se u izjednačenu utakmicu serijom 12:2. „Kriza“ u igri Medveščaka se nastavlja i u 4. četvrtini i Zagreb tricom Anje Škare prelazi u vodstvo 57:59. Medveščak odgovara svojom serijom od 7:0. Stigao je još jednom Zagreb na -2 poena razlike, ali za ponovni preokret nije bilo snage.

Ana Petrak je ponovno bila prvo ime Medveščaka sa 19 poena, 8 skokova i 8 asistencija, a pratila ju je Tonia Uzelac sa 18 poena, 2 blokade i 2 osvojene lopte. Kod ekipe Zagreba Anja Škara je postigla 15 poena i 3 skoka, a Antonia Jurić 14 poena, 7 skokova i 3 asistencije

Trener Medveščaka Viktor Kovač: Čestitam svojim igračicama na značajnoj pobjedi, dobili smo jednu kvalitetnu i iskusnu ekipu, koja nas je u prvom dijelu natjecanja u 2. kolu glatko pobijedila, a i u ovoj utakmici pokazala svoju kvalitetu u 2. poluvremenu. Mi smo prvo poluvrijeme zaista odigrali dobro u svim segmentima igre. Moglo se očekivati da će doći do nekih padova, ali na žalost nismo dobro ušli u drugo poluvrijeme i to nam se moglo osvetiti. Međutim, opet čestitam igračicama jer su uspjele utakmicu kvalitetno završiti, jer mentalno to nije bilo lako nakon što se protivnik vratio iz velikog rezultatskog minusa.

Igračica Medveščaka Tonia Uzelac: Jako sam zadovoljna zbog borbenosti ekipe i u prvom poluvremenu smo ostvarili veliku rezultatsku razliku. Malo smo se izgubile u 3. Četvrtini, ali uspjeli smo do kraja izdržati i pobijediti dobru ekipu Zagreba.