Seniorke definitvno potvrdile prvo mjesto na tablici

slikica

U subotu smo ugostili ekipu iz Pule. Ni sami se nismo nadali ovako laganoj utakmici, koju smo igrali bez prvog nam centra, Bure. Naime, ona zbog zdravstvenih problema nije nastupila. Krajnji rezultat 110:57, i druga najveća pobjeda naših medekica u ligi. I to ne protiv makar kakve ekipe…Imena košarkašica u Puli poput Đikić, Miletić i Ramljak zahtjevaju dobru pripremu i dobru igru, pogotovo ako se igra bez prvog centra. Tako je i naša startna petorka započela sa Nimac i Majstorović. Marta Nimac jako se dobro borila protiv Maje Ramljak koja joj je na kraju ubacila samo 5 koševa, dok je Marta zabila 12. Anja je zaustavila Miletić na 15 koševa! Uz to je Anja ubacila 25 koševa i time bila najefikasnija igračica utakmice. Odmah iza Anje, kapetanica Iva ubacila je 23 koša, sa visokim postotkom šuta za tri, (5/10) – 50%! To nam nagovještava da se Ivina ruka smirila, što nam ovih dana posebno treba, s obzirom da se bliži Final Four Kupa. Moram spomenuti i Mariju Radoš koja je za 16 min. provedenih na parketu ubacila 16 koševa! BRAVO cure! Čestitamo!

Juniorke su u nedjelju, u 25ici odigrale 5. kolo protiv Trešnjevke 2009. Prvo poluvrijeme izgledalo je jako dobro 32:35 za gostujuću ekipu. Tada se početkom treće četvrtine ozlijedila Matea Tadić i igra naših cura srušila se kao kula od karata! Ipak je Matea taj glavni kotačić koja vuče naprijed, zabija koševe, asistira i organizira igru. Vratila se nakon par minuta u igru ali je razlika već bila nedostižna. Drugo poluvrijeme završilo je rezultatom 13:48! Svega 13 koševa su zabile naše juniorke u cijelom drugom poluvremenu!! Treba puno više ubaciti ako se želi igrati podjednaku utakmicu s Trešnjevkom ,koja trenutno, moramo priznati, ima najbolju juniorsku ekipu u Gradu, pa usudim se reći i u Hrvatskoj, upravo zato što sve igraju seniorsku ligu. Samo Lelas i Pavić ne igraju za juniorke!  E tu leži razlog, zašto naše seniorke, iz sezone u sezonu, pobjeđuju u gradskom derbiju, ali su njihove juniorke bolje od naših! Matea Tadić zabila je 17, a Tepešica 10 koševa. Veliki nedostatak centra, odnosno skokova u obrani i u napadu,  u našoj juniorskoj ekipi, najbolje se vidi u ovoj utakmici, u kojoj je skoro svaki naš promašeni šut završio u rukama gošći. Nažalost, naša Uzelac koja je za glavu veća od svake igračice na terenu, nema puno šanse protiv duplo jačih cura od nje, a i kad ima šansu ne ide na koš. E sad kad nemamo unutarnju igru, odnosno centra koji bi odigrao jedan na jedan, ili skočio i ubacio koš, preostaje nam samo šut izvana! Zabila je Gabrijela i pokoju tricu, ali sve je to puno nedovoljno da bi se dobila bilo kakva ekipa, a kamoli Trešnjevka. Utakmica je završila rezultatom 45:83. Slijedeće kolo smo slobodni, a onda tamo nakon Kupa, tek, igramo uzvrat protiv Zagreba.