TRIGLAV – MEDVEŠČAK 72 – 66

Prva utakmica u Regionalnoj ligi nije baš završila najsretnije za našu ekipu, ali nemamo za čim žaliti. Bila je to jedna napeta utakmica, u kojoj smo dominirale u prvom poluvremenu, a kako se bližio kraj utakmice primjetio se problem rostera ekipe. Utakmicu su cure otvorile jako dobro, pa se na poluvrijeme otišlo sa desetak koševa prednosti (10:20). Prednost se počela topiti agresivnom igrom košarkašica Triglava u obrani, pa su naše cure počele i gubiti dosta lopti. U 4. četvrtini naše su glavne uzdanice izašle na klupu zbog pet osobnih pogrešaka, a priliku dobile i  najmlađe cure u ekipi, koje su se hrabro borile do samoga kraja.

Pozitivna strana utakmice bila je ta da su cure pokazale da mogu i znaju odigrati jako dobru utakmicu, bez obzira na okolnosti koje nam se događaju.

Kako je utakmicu vidjela naša kapetanica možete pročitati dolje:

Iva Borović:   “Utakmicu smo otvorili odlično te smo se jako dobro držali prvih 15-ak minuta gdje smo kontrolirali igru u oba pravca. Probleme nam je počeo stvarati njihov presing gdje smo se malo pogubile o čemu govore i 27 izgubljenih lopti. Upravo nas je to dovelo do egal utakmice početkom 4. četvrtine (55:55). Tada smo ostale bez Džankić, Majstorović, Tadić, a zadnje 4 min. i Premasunac zbog 5 osobnih pogrešaka. Odlaskom Nine na klupu, javio se problem zagrađivanja i skoka, a one su pritom skupile sveukupno 16 skokova u napadu. Čestitam Triglavu na zasluženoj pobjedi i okrećemo se subotnjem derbiju s Croatiom.”

Statistiku utakmice možete vidjeti u donjem linku.