post

Vrlo uspješno gostovanje

Slikovni rezultat za žkk plamen požega logo                           Slikovni rezultat za žkk požega logo

ŽKK PLAMEN POŽEGA

U nedjelju, smo se iz našeg sjedišta 25-ice uputili novom/starom prvoligašu, Plamen Požegi. Starom, jer su zadnji put igrali A1 žensku ligu u sezoni 2010/2011. Međutim,  požežanke su u A2 ligi, na čelu sa trenerom (pomoćnikom izbornika Braslava), Vladom Engelmanom, svake sezone bile u vrhu, pa čak i u prilici da igraju A1 ligu, ali financije im to nisu dozvoljavale, kao ni većini naših ženskih klubova. Ove sezone oni su naši prvoligaši, predvođeni sestrama Lovrić i Soldo. Ipak, motor pokretač ove ekipe svakako je Sandra Mandir, jedna od najboljih hrvatskih košarkašica. Medekice su već u srijedu navečer na treningu ostale bez Patricie, koju su ukočila leđa i bilo je jasno da neće moći igrati u nedjelju. Novi zdrastveni problemi javili su se u subotu navečer, kada je Tonia odustala oid puta zbog viroze. Diana Grizelj je na oporavku od ozlijede pa je prijavna lista naših košarkašica stala na brojku 10! Kako bi Iva, kapetanica naše ekipe rekla:”…nema veze, sva sreća pa smo navikli na ove ozlijede i nedostatak igračica u rosteru, pa nas ništa ne pogađa puno.” Tako je ekipica krenula na put imavši u vidu da idemo odigrati utakmicu bez ijednog centra.

Pričalo se okolo nas da će to biti jedna zanimljiva utakmica, da našim curama neće biti lako u Požegi, ali one su to već u prvim minutama utakmice demantirali. Hrabro i brzo, medekice su krenule u utakmicu pressingom, te je u prvih 9 minuta na semaforu  rezultat bio 10:24, a na poluvremenu rezultat 25:47. Ostatak utakmice, naše su se košarkašice mogle i stigle malo opustiti, pa je u četvrtoj četrvtini, Požega iskoristila to i došla na svega 11 razlike (56:67). Međutim, iskusne i vrlo dobro istrenirane igračice nisu dozvolile veće iznenađenje, skupile su redove i do kraja ubacile 83 koša, a požežanke 61. Moram pohvaliti jako dobru i pametnu igru Matee Tadić, kao prvog playa. Svjesna situacije u rosteru, nije napravila niti jedan nepotreban prekršaj a igrale su pressing dobar dio utakmice!), a kako je Požega 40. minuta igrala zonu, Matea je to vrlo mudro rješavala. Probijala prvu liniju (gdje je bila najveća šupljina) i lagano ubacila par skok šuteva sa linije slobodnih bacanja. Kad joj to nije bilo omogućeno, asistirala je na vrijeme. 12 koševa, 7 asistencija i 9 skokova, jučerašnja je statistika ove mlade juniorke, koja je tek 1999. godište, a igra kao vrlo iskusna “playmakerica”. BRAVO MATEA! nastavi tako i dalje! Anja je opet odigrala vrlo dobru utakmicu u bacivši 26 koševa uz tricu 3/4! Očigledno Anjina forma sve više raste, i to nas veseli naravno. Nemojmo zaboraviti da je ona bila “out” skoro dva tjedna zbog distorzije zgloba! BRAVO ANJA! Nju je popratila i kapetanica Iva sa 20 koševa i čak 80% uspješnosti u šutu za dva! BRAVO IVA. Nedostatak naših centara nije bio vidljiv u ovoj utakmici, jer se Marta Nimac za to pobrinula ( 12 koševa, 3 skoka) BRAVO MARTA! Ono što je trener Braslav naglasio nakon utakmice je konačno visok postotak slobodnih bacanja (9/10 iliti 90%) još neviđeno u ovoj sezoni, taj nam je segment igre bio dosta ispod prosjeka! Polako, ali sigurno dostižemo savršenu formu! Kod gošći moram istaknuti Sandru Mandir, koja je jučer igrala svih 40 min. i ubacila 19 koševa! Kristina Soldo također je odigrala dobru utakmicu ubacivši 24 koša. Jedina žal koja ostaje kod mene, jest da tri igračice iz Požege nisu dobile svoju priliku niti minutu. Možda su bile ozlijeđene pa nisu ni mogle igrati, to je jedino logično objašnjenje, s obzirom na utakmicu i sami rezultat!

Šesto kolo, očekuje nas derbi protiv Trešnjevke 2009., na Pešćenici, koji se vrlo marljivo pripremaju za našu utakmicu. Naime, u kutu tribine u Požegi, utakmicu je gledao, pa i snimao trener Nemec. Biti će to pravi derbi, u čiji pozitivan ishod naše ekipice ne sumnjam, ali prema rezultatima i igrama Trešnjevke, možemo konstatirati da je to jedna od rijetkih gledljivih utakmica ove sezone. S gostujuće strane Ana Lelas, kao iskusna košarkašica, i mlada i rastrčana ekipa, a sa domaće (naše) strane, par iskusnih seniorki i dobro posložena i pokrivena ekipa na svim pozicijama. Naime, Bura je već lagano otkočena, ekipa bi trebala biti na okupu i u punom satavu, ako ne bude nekih novih neugodnih iznenađenja na treningu ovih dana. Nadam se da neće trenirati prema razmišljanju trenera Braslava koji je konstatirao, nakon svih ovih događanja i ozlijeda: “Mislim da ćemo se prebaciti na šah.” 🙂