post

ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK ZADAR 62 : 32

finalecal_4837Upisana je još jedna pobjeda naših seniorki u A1 ligi. Nakon vikenda pauze, dočekali smo Zadranke na Peščenici.  Već je prva četvrtina nagovijestila kakva će biti utakmica (25-8). Medekice su krenule svojim ritmom, koji je ipak bio prebrz za mladu ekipu Zadra. Već u drugoj četvrtini, naš je trener mogao raspodijeliti minutažu svim našim curama koje su bile u zapisniku. U nastavku teksta ću staviti statistiku, tako da ne bi posebno nikoga izdvajala ovaj put.

Jedina stvar koja je zabrinjavajuća u ovoj utakmici bili su suci i bojim se da će se to događati kroz cijelu ovu sezonu. Neki novi, mladi i “neiskusni” suci počeli su nam dolaziti na utakmice dijeliti pravdu, a to za početak ne izgleda dobro. Ipak igramo PRVU LIGU, i smatram da bi u skladu sa stupnjem natjecanja trebali doći i suci. Međutim, nas u ženskoj košarci više ništa ne čudi tako da će vjerojatno i to proći pod geslom –  i oni se moraju negdje naučiti dobro odsuditi utakmicu 🙂 Baš me zanima, kako bi reagirala Cibona ili Cedevita da im u A1 ligu pošalju takve, u najmanju ruku “nezrele” suce. Istina jest, da u našoj ligi igraju uglavnom juniorke, seniorke možemo nabrojati na prste jedne ruke, svejedno smatram da cure nisu zaslužile boriti se na terenu još i protiv sudaca. A i nakon svake utakmice, u kojoj su glavna tema rasprave suci (i to ne samo sa strane publike i trenera nego često i samih delegata), umjesto igre i dobrih poteza košarkašica koje marljivo treniraju, rade i dokazuju se na terenu, mi koji radimo u ovome sportu pitamo se: “Kuda sve to vodi?” Bilo kako bilo, nadam se da će se suci vrlo brzo aklimatizirati i da ih više nećemo morati spominjati niti na ovim stranicama niti prije/poslije utakmica prve lige!