Visoke pobjede juniorki i seniorki

img_4857U petak, na Pešči, u terminu treninga naših seniorki, juniorke su odigrale utakmicu III.kola protiv Folke Borovje. Rezultat 66:36 (23:22, 20:10, 14:5, 9:10) govori da se naše juniorke nisu puno mučile u toj utakmici, u kojoj su ipak u zadnjoj četvrtini zaigrale sve cure u sastavu. Ono što se dosta isticalo jest apsolutna nadmoć i kvaliteta Matee Tadić koja je postigla 26 koševa, i imala jako puno ukradenih lopti. Vidi se da je ona ipak motor pokretač i glavna igračica ove juniorske ekipe. Lana Tepeš sve je bolja iz utakmice u utakmicu pa je u ovoj utakmici zabila 9 koševa, a već u nedjelju je igrala u Osijeku A2 ligu gdje je ubacila 15 koševa! Sa sigurnošću možemo tvrditi da će Lana biti spremna i za finale Kupa i za finale Prvenstva Hrvatske! Ostali strijelci na utakmici su:  Lucija Krajinović 9, Gabrijela Kolovrat 5, Dunja Posavec 4, Doris Benović 4, Tonia Uzelac 4, Martina Rogulja 3, Ivona Leovac 2. ČESTITAMO našim juniorkama, koje sada čeka gostovanje u Sisku. SRETNO!

U subotu su seniorke, pak na Peščenici ugostile ekipu iz Splita. Uvjerljiva pobjeda sa visokim rezultatom 91:46 (27:9, 27:13, 19:17, 18:7) i jedna utakmica u nizu koja je završila već na poluvremenu. Iako je Split došao bez svoje tri glavne igračice (Maje Puljić, Ane Tomičić i Antonije Chiabov), mlada ekipa  se nije predavala do kraja utakmice. U našem seniorskom sastavu našlo se i ime kadetkinje Gabrijele Kolovrat koja je u svoje skoro dvije minute igre uspjela uputiti jedan šut, nažalost nije bila precizna kao inače. Ipak raduje nas činjenica da je Gabrijela ušla u igru bez straha i jako dobro odreagirala u svojim debitantskim minutama prve lige! Velika budućnost našeg kluba, mlada Gabrijela trenutno igra A2 i juniorsku ligu i jedna je od glavnijih igračica ekipe, tako da joj ne nedostaje utakmica. Što se naših seniorki tiče svaka je odigrala još jednu ozbiljnu utakmicu na visokom nivou, a kompletnu statistiku stavljam u rubriku predviđenu za to 🙂 Našu ekipu sada čeka jedno bliže putovanje u Virje pa lagano počinju pripreme za F4 Kupa koje se prema kalendaru igra 18. i 19.03. međutim još nam nije poznato mjesto kao niti točno vrijeme, ali jedno je sigurno – prvi ovosezonski zadatak- osvajanje Kupa po treći put zaredom bliži se svojem cilju!