MEDVEŠČAK POBIJEDIO RAGUSU

U 7. kolu ženske Premijer lige za prvaka susrele su se ekipe Medveščaka i ove sezone neporažene Raguse.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj igri do 8. minute (11:11), kada domaće „zaključavaju“ svoj koš, a u naredne 4 minute rade seriju 17:0. Do poluvremena JE Ragusa uspjela smanjiti zaostatak i na veliki odmor se otišlo s rezultatom 43:31.

U nastavku Medveščak nastavlja s dobrom igrom, sjajna Ana Petrak je povezala dvije trice za +16 (57:41) u 27.minuti. Iako se činilo da domaće lagano idu prema pobjedi, ekipa Raguse se ne predaje i koševima Ane Vrsaljko devet minuta prije kraja dolaze na minus 6 (62:56). Tada važnu tricu ubacuje Lucija Skorić i do kraja utakmice Medveščak je održavao stečenu prednost.

Medveščak je odigrao izvrsnu utakmicu, čvrstu u obrani, brzu u napadu. Protok lopte je bio dobar, četiri igračice su bile „dvoznamenkaste”, a za istaknuti je Ana Petrak sa 26 poena uz 8 skokova i 6 asistencija. Lea Hajdin je dodala 14 , a Anđela Strize i Lucija Skorić po 10 poena.

Kod Raguse je predvodila Ana Vrsaljko s 20 poena. Josipa Silov je dodala 16, a Iva Todorić 10 poena uz 11 skokova.

Trener Medveščaka Viktor Kovač: Apsolutne čestitke mojim igračicama koje su odigrale najbolju utakmicu od kada ih treniram. Odigrale su izvanrednu utakmicu protiv apsolutnog favorita koji dvije godine ne zna za poraz. Pokazale smo potencijal za ozbiljne stvari, ali međutim ovo je samo jedna utakmica u nizu. Nama nije bitno tko je protivnik, sve ih respektiramo, nego gledamo kako ćemo najbolje odigrati u datim okolnostima. Idemo utakmicu po utakmicu i u pripreme za novog suparnika bez obzira što ovu veliku pobjedu treba proslaviti.

Igračica Medveščaka Ana Petrak: Mislim da nam je ovo najbolja utakmica u sezoni s kojom smo nastavile ovaj pobjednički niz. Vjerujem da ćemo izboriti finale i u njemu napraviti ono što smo se dogovorile s trenerom.

Trenerica Raguse Cvetana Matić: Zaslužena pobjeda Medveščaka. Mi smo ušle vrlo mlako u utakmicu i dozvolili Medveščaku da napravi veliku razliku. Imale su 12 skokova više nego mi što je neprihvatljivo, kao i način na koji je Ana Petrak lako zabijala lagane koševe. Nismo bile na visini zadatka i ovo nam mora biti pouka.

Igračica Raguse Carmen Miloglav: Prvo želim čestitati igračicama Medveščaka, zaslužile su ovu pobjedu, od samog početka su krenule sa puno više energije i to im se na kraju isplatilo. Mi smo igrali tromo, jedna od naših najgorih utakmica ove sezone, ali nema alibija za ovo. Prekinut nam je veliki niz nepobjedivosti, drago mi je da je to došlo sada, a ne u kasnijoj fazi natjecanja. Iz ovog poraza moramo izvući pouku i vratiti se jači.