Medveščak – Šibenik 81:60

medvescak-sibenikProtekla nedjelja donijela nam je još jednu pobjedu. Igralo se protiv Šibenika, jer je u subotu bio Državni praznik Dana Neovisnosti. Rezultat je bio 81:60 (23:11, 28:15, 17:12, 13:22).  “Sitni problemi” mučili su trenera Braslava uoči utakmice. Naime, na treningu u srijedu ozlijedila se Anja, distorzija zgloba koja zahtjeva pauzu od dva tjedna. U petak, na večernjem treningu, malo prije početka, kapetanica Iva istegnula je mišić i bila je upitna za igru u nedjelju. Morali smo se pouzdati u naše mlade igračice, a protivnice su nam bile dobre šibenčanke, koje već dvije,tri sezone igraju zajedno. Da ne zaboravim spomenuti i Klaudiju Perišu koja je bila najbolji strijelac našeg predsezonskog turnira “Berki”.

Ipak, naše cure nisu dopustile nikakva iznenađenja. Iva je startala u petorci, a prema prvom šprintu na utakmici vidjelo se da joj šprintanje baš neće ići tu večer. Unatoč tome, upisala je 23 koša i bila najbolja pojedinka u našim redovima! BRAVO IVA! Nadalje, Patricia je opet odigrala odličnu utakmicu te je zabila 15 koševa uz 10 skokova. Najveća minutaža (28min.), pripala je Ivi Todorić koja je dodala 11 koševa, uz njezino najjače “oružje”  – skok, a upisala ih je 9. Moram naglasiti jako dobru igru Ane Petrak, našeg drugog playa, koja je ovu utakmicu odigrala baš onako kako od nje i očekujemo, a vjerujem da je i Matei laknulo kako bi mogla malo predahnuti na klupi.  Imala je 5 asistencija, ali razigrala je svaku igračicu koja se u tom trenu nalazila sa njom na parketu. Možda je u nekim akcijama i previše dodala, mogla je i sama završiti na koš, ali sezona je duga, biti će još utakmica u kojima će ona to prepoznati! BRAVO, ANA!

Kod gošći iz Šibenika, konstantno dobra, gore spomenuta K. Periša koja je ubacila 22 koša za 35 min. Na kraju, da dodam, da su sve naše igračice dobile priliku i minutažu pa je došlo do laganog opuštanja čemu i svjedoči rezultat zadnje četvrtine 13:22 za Šibenik. Kompletnu statistiku utakmice možete vidjeti u Izborniku statistike. Ovaj vikend smo slobodni, jer bi po rasporedu trebali igrati sa Zagrebom koji je odustao od Prve lige prije početka sezone. Za sutra je dogovorena prijateljska utakmica protiv slovenskog Triglava, međutim trener će procijeniti da li će se igrati s obzirom da su nam dvije ključne igračice ozlijeđene, skraćena je rotacija, a trebalo bi sačuvati ekipu od daljnjih ozlijeda. Kako bilo, slijedeći vikend, 22.10., dočekujemo Zadar na Pešćenici.