post

Pobjeda juniorki

Sinoć je u našem paviljonu odigano i 4. kolo juniorske lige između Mede i Croatie 2006. Ovog puta naše su juniorke bile kudikamo uspješnije od Croatie i to je ipak izgledalo kako treba. Rezultat je bio 83:40, a po četvrtinama 25:9, 22:15, 19:7, 17:9. Nakon dugo vremena, gledajući statistiku naše su cure riješile svaku četvrtinu u svoju korist! To se nije događalo baš često niti na seniorskim utakmicama, zato nas veseli ovakva statistika.Konstantno dobru igru pruža Marta Nimac (22 koša), kojoj se jučer pridružila Ivona Franić (23 koša). Kompletnu statistiku donosim na kraju teksta.

Ako je prošli vikend bio na pola uspješan ovaj je bio i više nego uspješan! Seniroke su doslovce rasturile Pulu rezultatom 44-104! Po četvrtinama 12:28, 16:25, 5:26, 11:25. Priliku za igru dobile su sve igračice i to u velikoj minutaži. Nina i kapetanica Iva ubacile su 20, odnosno 21 koš, pridružila im se vrlo raspoložena Matea sa 15 koševa. Još nas čeka zadnja utakmica A-1 lige protiv Splita u Zagrebu te počinje doigravanje za prvaka. Raspored završnice je slijedeći:

18.05.2016. eventualna peta utakmica

S kime ćemo igrati je veliko pitanje. S obzirom da Kvarner opet jučer nije odigrao svoju utakmicu s Trešnjevkom, propozicije nalažu da se izbacuju iz Lige jer im je to druga ne odigrana utakmica u ligi, a u tom slučaju, Ragusa bi bila četvrta na ljestvici i igrali bi završnicu s njima. Odgovor HKS-a trebao bi doći u toku utorka pa ćemo znati šta i kako dalje. U međuvremenu, cure treniraju punom parom, spremaju se za završnicu. Malo smo razgovarale o cjelokupnoj situaciji i realno se već lagano mirimo sa situacijom da ćemo i ove godine biti prvaci. Naravno, to treba dokazati na terenu, ali smatram da neće biti problema do kraja ove sezone. Nekako će ova sezona ipak ostati u gorkom sjećanju, bez prave konkurencije osvojiti Prvenstvo i Kup. Čak su i Gospić i Šibenik u najboljim klupskim danima imali napete utakmice bar u finalima… Na kraju, svi ćemo odahnuti kada ova sezona završi, ali da će se puno toga morati promijeniti u idućoj sezoni, morati će se, pogotovo ako želimo da nam košarka preživi, za početak…

ČESTITAMO SENIORSKOJ I JUNIORSKOJ EKIPI NA POBJEDAMA!