RAGUSA POVELA 2:0

ŽKK MEDVEŠČAK – ŽKK RAGUSA 63:76 (14:22; 24:14; 7:24; 18:16)

U drugoj utakmici finala ženske premijer lige, ekipa Raguse iz Dubrovnika gostovala je u Zagrebu i ubilježila drugu pobjedu u seriji za prvaka Hrvatske.

U 1. četvrtini ekipa iz Dubrovnika je pokazala odlučnu i čvrstu igru kojoj je ton davala Karmen Miloglav, pa je već u 5. minuti rezultat bio 5:14 za Ragusu. Ta je prednost rasla do 15. minute kada je rezultat bio 21:34, ali tada Ragusa staje, Medvešk dolazi do daha, te se do poluvremena rezultat okreće na stranu domaće ekipe (38:36)

Izgledalo je da u nastavku slijedi neizvjesna utakmica, no ponovila se igra Medveščaka iz prošle utakmice kada su imali veliki pad u 3. četvrtini. Ekipa Raguse je iz minute u minutu povećavala prednost i u posljednju dionicu utakmice se ušlo sa prednošću gošći od 45:60. Završnu dionicu je Ragusa mirno privela kraju, a Medveščak nije imao snage i preciznosti za još jedan pokušaj preokreta.

Kod Medveščaka najefikasnija je bila Ana Petrak 14 poena i 10 asistencija. Lea Hajdin je dodala 13 poena.

Ekipu Raguse je predvodila Ana Vrsaljko sa 23 poena i 6 skokova, a veliku pomoć je imala u Karmen Miloglav (18p, 4a) i Ivi Todorić (13p, 13s i 5a)

Trenerica Medveščaka Iva Borović Gregov: Čestitam Ragusi na pobjedi. Jednostavno puno su bolje ušle u drugo poluvrijeme. Mi se jesmo vratili u drugoj četvrtini kada smo preokrenuli minus 14, ali opet nam se dogodi psihološka blokada u napadu gdje u trećoj četvrtini zabijemo samo 7 poena. Propustili smo iskoristiti neke situacije jer smo tražili bolja rješenja, a ta bolja rješanja smo propustili. Morat ćemo poraditi na tome da uzimamo šuteve koji su nam slobodni. Nismo ni danas uspijeli iskontrolirati njihov napadački skok gdje smo primili puno laganih poena iz reketa. Pokušat ćemo u Dubrovniku ispraviti neke stvari i odigrati bolje drugo poluvrijeme nego u ove prve dvije utakmice

Igračica Medveščaka Lea Hajdin: Sve čestirke curama iz Raguse na zasluženoj pobjedi. Dana su bile bolje, mi nismo 3. četvrtinu otvorile kako smo se dogovorili sa trenericom. U prvom poluvremenu smo pokazali da možemo sa njima igrati, ali za pobjedu protiv njih će nam trebati puno više od jednog dobro odigranog poluvremena.

Trenerica Raguse Cvetana Matić: Mi smo zadovoljni sa našom igrom. Opet smo igrali ono što smo željeli, a to je da igramo što više po koš i naše centre. Kada smo zastali onda nam se Medveščak približio. Srce smo ostavili na terenu i nadamo se da ozljeda Ivane Matić nije ozbiljnija. Vjerujemo da ćemo u Dubrovniku slaviti i osvojiti naslov.

Igračica Raguse Ana Vrsaljko: Jako teška utakmica, iako to se ne vidi iz krajnjeg rezultata. Imali smo velike oscilacije u igri, vodili sa +15, pa do poluvremena bili na -2. U poluvremenu smo sabrali glave i vratili igru što je donijelo rezultat. Cure iz Medveščaka su odlične, ovaj rezultat malo zavarava i mislim da nas u Dubrovniku očekuje jako teška utakmica.