Treći poraz u Regionalnoj ligi

Utakmica protiv Požege igrala se u nedjelju (22.10.), umjesto u subotu kada je bilo termina u dvorani, jer trener Požege, V. Engelman, nije znao kako drugačije zakinuti našu ekipu nego da se ekipa ne stigne odmoriti do ponedjeljka navečer (23.10), kada se putovalo u Bugarsku. Malo nas je pogodilo takav niski udarac od strane Požege, ali nije nešto neočekivano, stoga smo se brzo digli na noge i krenuli u nedjelju put Požege. Utakmica u Požegi je dobivena  lakoćom, visokom pobjedom, rezultatom 55:92 (20-25, 13-22, 11-28, 11-17). Utakmica je prošla u visokom ritmu, a u drugoj četvrtini klupa domaćina dobila je tehničku grešku zbog krivo upisane igračice u prijavnu listu za utakmicu. Naime, već treće kolo, i sami smo se tome čudili, igračica Požege pod brojem 11 bila je Sandra Mandir! Naravno, legendarna Pope ne igra ovu sezonu za Požegu, ali kako nam je delegatkinja na utakmici objasnila, Požega nema dres broj 9, pa eto neka druga igračica ima dres broj 11,što je u redu, ali se ne zove Sandra Mandir… Izgleda da se treneru Engelmanu vrlo brzo obilo o glavu te ispunila ona izreka: “Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju upada.” Ali s obzirom da je četverostruki Prvak Hrvatske stigao u Požega, onda sve treba biti prema Pravilima i Propozicijama natjecanja, pa je spomenuta delegatkinja pronašla kaznu (500 kn) i za naš klub u vidu neadekvatne odjeće našeg trenera Braslava (crne hlače i đemper), ali nije primjetila da je trener Engelman imao traperice odnosno prema Propizicijama STROGO ZABRANJENU odjeću, a Propozicije kažu: Članak 20.3. Treneri moraju tijekom utakmice biti prikladno odjeveni (sako, košulja …), bez jeansa. I, sva sreća na dokazima koji pokazuju kako su treneri bili odjeveni (snimka sa utakmice koju smo obavezni predati Povjereniku natjecanja najkasnije do utorka), koja nažalost nema nikakvu vrijednost niti mogućnost retrogradnog kažnjavanja trenera Engelmana, osim, nadam se, usmene opomene delegatkinji, da kad se već trudi toliko ići po Pravilima ide pošteno, i na jednu i drugu stranu! Eto, dokaz da kod nas u ženskoj košarci nikada nije dosadno 🙂

Međutim, utakmicu u Požegi naš će klub pamtiti isključivo po gostoprimstvu obitelji Vojtulek, koja nas je ugostila i počastila večerom nakon utakmice u prostorijama dvorane. Pun stol hrane i pića za ekipu i stručni stožer medekica, tako da nam tu večer ništa nije moglo pokvariti. Ovim putem se još jednom zahvaljujemo cijeloj obitelji Vojtulek!

A u ponedjeljak u 22 sata, medekice su otputovale na put od devet sati, u Bugarsku Montanu. Na putu je sve prošlo u redu, ekipa je stigla ujutro oko 9 sati u Hotel i cijeli dan se “rekuperala” od puta. Navečer je odrađen jedan trening i priprema za utakmicu. Cijela srijeda bila je jako tmurna i kišovita pa cure nisu imale priliku puno šetati gradom, ali počastile su se kavom zbog Mateinog osamnaestog rođendana kojeg je proslavila u srijedu 25.10! U četvrtak je Matea sa nama, potpisala svoj Prvi “profesionalni” ugovor i čestitamo joj na tome!  Na utakmici je upravo Matea bila najbolja u našim redovima i ubacila je 14 koševa! Nije to bila utakmica odigrana na našem najboljem nivou, a u nekim momentima su naše cure izgledale dosta zbunjeno i neorganizirano. Međutim, ekipa iz Montane je jedna jako dobro posložena ekipa, s ciljem osvajanja Regionalne lige. Napomenimo samo da oni u rosteru igraju sa deset igračica(!) od kojih svaka igra najmanje 15 minuta, već tu se ne možemo približiti toj ekipi. Vjerujemo da će već sutra protiv Celja u 20 sati na Peščenici, pokazati svoju igru. Basketball.hr. o našoj utakmici izvijestio je ovako: “Medveščak je očekivano imao težak ispit u Bugarskoj gdje su bodove već ostavili Kraljevo i Cinkarna Celje, a Zagrepčanke su nakon početne prednosti 11:5 već do kraja prve četvrtine bile u zaostatku 25:16. Do odmora su uspjele zadržati rezultatski priključak (45:39). Nada je tinjala sredinom treće četvrtine kada je Marija Radoš ubacila tricu za minus 6 (53:47), ali je Montana serijom 10:0 došla do prednosti koju je samo povećala u završnih deset minuta. Medveščak uz 15 skokova manje (Montana 17 skokova u napadu) bez Nimac i Uzelac koje su ostale u Zagrebu i nije mogao više očekivati protiv ekipe koja je ovom pobjedom napravila značajan korak prema osvajanju jednog od prva tri mjesta. Matea Tadić je ubacila 14 poena, Ana Vojtulek 13, a Patricia Bura 12. Montanu je predvodila Viktorya Stoycheva s 19 poena.

U petak (27.10), kasno navečer u 21:15, odigran je derbi kadetske lige između Trešnjevke i Mede u SD Arapović. Utakmica napeta do samog kraja, naše su kadetkinje izgubile svega 4 koša 64:59, ali imale su priliku i pobijediti. Naime, zadnju minutu, na minus 1, promašimo dva zicera te izgubimo spomenutom razlikom. Nema veze, dokaz je to da se naša kadetska ekipa polako, ali sigurno diže u formi, i sudeći po intenzivnim individualnim  treninzima biti će to još napetosti do kraja natjecanja.

Našu seniorsku ekipu očekuju dvije velike utakmice: utorak Regionalna liga protiv Celja, te u subotu 4.11. derbi (na papiru) protiv Trešnjevke na Peščenici u 18:00 sati. Navijači dođite i podržite naše Medekice da pobjedama dočekamo reprezentativnu pauzu!