VAŽNA POBJEDA U OSIJEKU

ŽKK MURSA VROS – ŽKK MEDVEŠČAK 57:60 (21:17; 16:21; 8:13; 12:9)

U 6.kolu Premijer lige za prvaka košarkašice Medveščaka su upisale četvrtu pobjedu. Medveščak je slavio u Osijeku kod Murse Vros 60:57 i tako uzvratio za poraza na startu lige. Zagrepčanke je na startu utakmice predvodila Ana Petrak, a prednost Murse Vros 27:20 početkom druge četvrtine dostigle su trice Lucije Skorić, te poeni Ane Mandić i Marte Nimac. Tricom Lane Tepeš sastav Viktora Kovača na poluvremenu je imao minimalnu prednost 38:37. Malo rezultatsko odvajanje Medekica vidjeli smo u završnici treće četvrtine kada je Skorić ubacila još jednu tricu, a Mandić položila za 51:45. Vratila se Mursa brzo u utakmicu, a ključni trenuci susreta bili su trica Petrak za prednost 58:55 na četiri minute prije kraja. Smanjila je Sena Matešić, a Mandić zabila za konačnih 60:57. Zanimljivo da u posljednje dvije minute nije bilo koševa.

Petrak s 18 poena i 9 skokova je predvodila Medveščak. Mandić je dodala 12, a Skorić 11 poena. Kod Murse Vros Matešić je ubacila 14, a Davorka Balić 10 poena.