post

VELIKA POBJEDA protiv Kraljeva

Sinoćnja pobjeda naših Medekica, samo je pokazala koliko nas ždrijeb na početku lige nije “pomazio” te potvrdila da nikome nije lako igrati dva puta zaredom u gostima, pogotovo kada je u pitanju dugačak put! Odmah na početku čestitamo našoj ekipi jer su odigrale jednu psihički jako tešku utakmicu, u smislu prolaska u Superligu! I to se vidjelo u prvom poluvremenu, kada su naše cure igrale u velikom grču, svjesne važnosti same utakmice. Realizacija od 28 koševa u cijelom prvo poluvremenu dovoljno govori kakva se “bitka” vodila na terenu, ali doslovce jer su i suci sinoć dozvolili jednu pravu  utakmicu, sa puno čvrstih kontakata, ali bez ijedne nesportske pogreške! To je sve nas u dvorani jako začudilo, pogotovo ako se sjetimo da je nedavno jedna naša protivnica napustila teren zbog dvije nesportske pogreške (prema Propozicijama to je isključujuća pogreška). Bez obzira na sve, ne sjećamo se kada smo zadnji put u četvrtini zabili SAMO 5 koševa?! Mislim…nikada ili bar ne u skorije vrijeme…Ta druga četvrtina obilježena je velikom nepreciznošću, skraćenim rukama na šutu, mnogo grešaka u kontranapadima jedne i druge ekipe, i da nije bio tako veliki ulog utakmice vjerujemo da bi naše cure to prvo poluvrijeme lagano dobile 20ak i više koševa.

Zato je u drugom poluvremenu, sve krenulo kako smo priželjkivali. Treća četvrtina je završila rezultatom 19:9 i praktički smo mogli početi slaviti pobjedu, teoretski prolaz u Superligu. Sjevale su naše kontre, dvice i trice s jedne i druge strane, Bura i Ana su skakale na skoro svaki promašeni šut, skupile su zajedno 24 skoka od ekipnih 47! Pritom su zabile svaka po 9 koševa! Moram spomenuti da je Ana odigrala utakmicu, uz bolove u oba koljena (posljedica umora, puno utakmica, putovanja i  treninga u kratkom roku) i sa upaljenim zubom, i bila jedna od glavnih igračica na terenu. Kapetanica Iva, uz za nju, loš šut za tri, ipak je zabila 21 koš. Općenito se ne možemo pohvaliti dobrim postotkom realizacije na utakmici –  za dva poena imali smo 34% (19-55), a za tri svega 20% (5-25)… Zato je utakmica završila sa malim brojem koševa 59:43 (klikom na rezultat dolazimo do statistike), i da nam je netko na početku utakmice rekao da ćemo pobijediti sa tako malim brojem koša odmah bi to prihvatili 🙂

Ekipo čestitamo, opet ste nam pokazale kako se ne predajete niti u jednom momentu utakmice do zadnjeg sučevog zvižduka, pa i kad šut ne ide i kada izrađene situacije nisu realizirane…imate u sebi taj pobjednički duh koji se uvijek probudi baš kada treba! Vjerojatno je to i razlog vašeg uspjeha četverostrukih Prvakinja Hrvatske! I sve se to na kraju isplati! BRAVO MEDEKICE!

Za vikend nas čeka put u Zadar… Najavljuju ružno vrijeme na cesti i probleme u prometu, nadamo se i vjerujemo da naša ekipa neće imati problema na uvijek “nezgodnom” gostovanju na zadarskom Višnjiku.