Žkk Medveščak prejak za Ragusu

medvescak-ragusa5-2015_10_31

Oporavljena Ružica

Ovaj vikend naše su cure bile više nego uspješne. Utakmica protiv Raguse iz Dubrovnika omogućila je svim našim curama da dobiju minutažu, osim Mariji Radoš koja ima malih problema s koljenom, ali već će iduću utakmicu biti spremna. Ova utakmica nije bila toliko napeta, pa je trener odlučio sačuvati Mariju.  “Medekice” su utakmicu otvorile fascinatno, pa je već u 5. minuti bilo 16:0! Ono čega se naš trener malo pribojavao je razigravačica Raguse Ina Marin, ali obrana naših cura je savršeno funkcionirala pa su je ostavile na samo 3 koša. Bravo curke!! Poluvrijeme je ipak završilo rezultatom 38 – 16.

Kad vidim ovakav rezultat vrlo često se sjetim našeg legendarnog trenera Nikole Plećaša. Bila je jedna utakmica, još dok se Požega natjecala u 1. Ligi (dosta davno). Ja sam tada igrala za Medveščak i vodile smo malo prije poluvremena jako puno, ali ono što je bitno da Požega u 25 min. nije zabila niti jedan koš. A trener Plećaš vikne nama curama na terenu: “Ajmo cure više nešto i obraniti…” 🙂 Šta reći, nego dobro se nasmijati…

Uglavnom, utakmica je završila rezultatom 69 – 45. Moram spomenuti Ninu, koja je opet odigrala jednu jako dobru utakmicu te se pokazala kao primjer mlađim curama, da nema opuštanja i podcjenjivanja protivnica. Nina je utakmicu završila sa 17 koševa i 12 skokova – ČESTITAMO i samo tako nastavi dalje. Ružica je upisala 13 koševa i 5 skokova, a Iva 11 koševa, iako joj šut za tri nije bio jača strana ovu utakmicu (1/6). Kompletna statistika utakmice je u donjem linku na kraju teksta.

Upisani su novi bodovi, a stanje na ljestvici naše lige možete vidjeti pod glavnim izbornikom “Statistika” . Ono što nas čeka sada jest utakmica u Sarajevu u četvrtak (5.11.2015.) protiv Play off- a u MŽRKL. Malo  bitnija utakmica je u nedjelju (8.11.), kada će naše cure odmjeriti snage sa prošlogodišnjim protivnikom u finalu –  Kvarnerom.