IMG_6451 (2)

Željko Alatović i Petra Perić – Šute

IMG_6447 (2)

Kapetanica Iva česita u ime ekipe

Osim pobjedničke atmosfere koja vlada u našem klubu, sinoć smo imali i slavljeničku atmosferu. U ime kluba Žkk Medveščak, dugogodišnja igračica i kapetanica kluba, Petra Perić (buduća Perić -Šute) primila je prigodan poklon zbog uplovljavanja u bračnu luku. Petra, čestitamo ti i želimo svu sreću u bračnom životu, te puno sreće i zdravlja za prinovu koja stiže u veljači.

Da se vratimo na utakmicu….Aktualne prvakinje Hrvatske zasjele su na prvo mjesto nakon šest kola. U sinoćnjoj utakmici cure su pobijedile Trešnjevku 2009. rezultatom 76 – 54. Utakmica je od samog početka bila na strani “medvjedica”. Prva četvrtina završila je rezultatom 25 – 8. Razlog ovako dobre igre svakako treba potražiti u treninzima. Naime, ove cure treniraju dosta, i iako su dokazano najjače u ovoj ligi, nema opuštanja. Seniorke su na treninzima konstantno, a cure koje idu u školu dolaze kada mogu, popodne ili ujutro, ali većina odradi dva puta dnevno treninge skoro svaki dan. Ovom klubu, koliko god drugima zvuči nemoguće, jako je bitno da se cure školuju prije svega. Sve se stigne odraditi dobrom organizacijom i suradnjom sa školama, što našim curama ide jako dobro. I tu se vidi koliko se svaki trud isplati. Između ostalog, utakmica i je odraz treninga, zbog toga mislim da su naše cure trenutno najbolje i najjače u hrvatskoj ligi.

Druga četvrtina završila je malo izjednačenije – 16:13. Uzevši u obzir da za Trešnjevku nisu igrale Škara i Stojisavljević (ozlijeđene su) mislim da se nije mogla ni očekivati napetija utakmica. Treća četvrtina je sada već postala konstantno dobra pa su je naše cure dobile sa 11 razlike(21:10). Kraj utakmice dočekale su opet naše najmlađe igračice, a zadnja četvrtina završila je u korist protivnica 14:23. Moram spomenuti da je utakmica bila iznimno atraktivna, sa puno lijepih poteza i asistencija u čemu su prednjačile Ružica i Ana Petrak. Nije to bila najpreciznija utakmice naše Ruže šut za dva poena 0/6 🙂 ubacila je 9 koševa i zadivila nas je svojim potezima, kako bi naš trener Braslav rekao: “to se zove španerica..”. Kako opisati igru kapetanice Ive: 29 koševa za 22 minute, vrlo inspirirana, mirne ruke i hladne glave pogađala je šut za tri  7 od 8!! Svaka čast Iva, i nadamo se da će te i u reprezentaciji tako dobro poslužiti šut! U najavi utakmice, prije par dana, spomenula sam da čekamo Buru, i izgleda da se pokrenula polako. 10 koševa i 7 skokova, bravo Patricia samo tako dalje nastavi. Naravno, ne smijem zaboraviti Ninu: double-double učinak 12 koševa, 15 skokova, ali ono što je jako lijepo za vidjeti jest da, Nina izgleda jako moćno na terenu, u jako dobroj je formi, čvrsta u svakom duelu i sveprisutna na skoku. Kod Trešnjevka jedina dvoznamenkasta bila je Lana Pačkovski sa 13 koševa.

U takvoj formi, naše su tri košarkašice, Iva, Nina i Ružica, na čelu s izbornikom Braslavom, danas krenule u Veliku Goricu na pripreme za kvalifikacije na EuroBasket 2017 u Češkoj. Iskreno se nadamo da će naše tri cure nastaviti dobro trenirati i igrati i naravno čuvati se ozljeda. Našem treneru/izborniku Braslavu želimo puno sreće u utakmicama, a s obzirom na situaciju u klubu može se mirne duše posvetiti isključivo reprezentaciji.