Pobjeda kod Grosuplja

IMG_9344MVP 7.kola: Nina Premasunac

– sa ovakvim naslovom na službenim stranicama MŽRKL lige, zaključujete da su medekice i ovaj puta slavile protiv Grosuplja. Rezultat je bio:  64 : 69  ( 15:14, 16:11, 12:28, 21:16 ).

Ipak se pauza od 10ak dana neigranja itekako primijetila na našim curama. Ulazak u utakmicu i općenito cijelo prvo poluvrijeme nije baš bilo za pamćenje. Malo uspavane cure iz Medveščaka, dopustile su da Grosuplje igra svoju igru prvih 20 min. Pa je poluvrijeme završilo rezultatom 31:25 za domaćine. Dosta agresivna i čvrsta obrana slovenki, i pomalo zbunjujuća lica naših cura natjerali su trenera Braslava da na poluvremenu u svlačionici zagalami i probudi naše cure. To se itekako isplatilo, pa je treća četvrtina završila rezultatom 28:12 za nas!  Drugo poluvrijeme ekipa Medveščaka je izgledala, pa i igrala u potpunosti drugačije, a u skladu sa dogovorenom taktikom. Grosuplje je mijenjalo obranu, ne bi li stigli rezultat. Zonski presing je urodio plodom pri kraju četvrte četvrtine kad su nas slovenke sustigle na samo 8 koševa! Medekice su malo bojažljivo prelazile centar i neshvatljivo gubile loptu. Na kraju je sve ispalo dobro za naše cure, ali one će se morati naučiti igrati hrabro i odvažno, bez straha od presinga, iako su relativno mlada ekipa, ovakve stvari se ne bi trebale događati. Pogotovo jer nam stižu još jače utakmice u ovoj ligi.

Ono što nas veseli jest povratak Todorićke. Iva je zabilježila prve minute nakon šestomjesečne pauze, a kako je statistički izgledala utakmica pogledajte u donjem linku statistike. Ukratko, ne smijem izostaviti naše tri violine: Ružu, Ivu Borović i Ninu, koja je ujedno i MVP ovog kola, kao i prošlog! BRAVO NINA!! Ruža je zabila 13 koševa, Iva 30 (u prvom pol. samo 5), a Nina je ubacila 18 koševa i skočila 14 puta. Impresivne brojke naših košarkašica, koje u subotu već putuju u Šibenik, a u srijedu dočekuju na Pešćenici, Radivoj Korač iz Beograda. Nestrpljivo iščekujem naš dvoboj protiv šibenčanki, jer će se tu moći puno dokazati i pokazati i naše najmlađe cure, kao i one sa manjom minutažom (Tepeš, Bura, Franić…). Jedino će im faliti Tonia Uzelac, koja ima virozu.