Pobjeda protiv Splita već u prvom poluvremenu

zkk-split-zkk-medvescak-zagreb

Kako smo priželjkivali i nadali se, medekice su ipak iskusnije i koncentriranije ušle u utakmicu sa Splitom. Utakmica je završila rezultatom 62 : 90, a po četvrtinama (14 – 32 18 – 31 12 – 21 18 – 6). Prvo poluvrijeme medekice su zabile 63 koša(!), i sva sreća da su stale, odnosno, prema trenerovim riječima “prikočile“, jer taj rezultat ne bi baš lijepo izgledao, niti bi za splićanke bio podnošljiv! Što znači da su igračice ispunile jedan veliki zadatak, a to je da prvo poluvrijeme odigraju na visokom nivou, čime je prepreka od ranijih termina utakmica –  savladana 🙂 Veliku zaslugu ovoga rezultata ima naša kapetanica IVA, koja jednostavno nije mogla fulati koš sa koje god pozicije da je šutnula. Njezinim učinkom od 26 koševa (uz jedan, ali nebitan promašaj) u samo 19 minuta, pobijedile bi se i neke velike europske ekipe. Trice je gađala 5/6, dvice 3/3 i slobodna bacanja 5/5. Izgleda da našoj kapetanici, zadranki pašu gostovanja u Dalmaciji! BRAVO IVA! Možda je ovaj njezin učinak “dvosjekli mač“, jer kad vidimo šta sve može, očekujemo još više, ako je to moguće očekivati 🙂 Pa Iva, nek se ponovi već u srijedu u Kraljevu! Ali otvorilo se i drugoj Ivi, Todorić koja je ubacila 16 koševa za 25 minuta. Katkada curama treba i jedna ovakva utakmica, da ih malo podigne, jer ritam igranja ove sezone je neumoljiv, i nemaš vremena razmišljati o dobrim i manje dobrim stvarima u utakmici, jer već za par dana čeka utakmica Regionalne lige, i puno jači i ozbiljniji protivnik. Kao što smo pretpostavili, novo pridošla medekica Ana Vojtulek, sve se bolje snalazi u našem klubu kao i u ritmu, koji nikada do sada nije imala (kako na treningu, tako i na utakmici) , pa je pridodala 12 koševa. ČESTITAMO svim curama i treneru, naravno, na ostvarenoj pobjedi. B R A V O!!

Seniorke se sutra spremaju na put za Kraljevo, gdje u srijedu (u 18:45) igramo 2.kolo Regionalne lige! Ekipa iz Kraljeva jedna je jako ozbiljna ekipa sa visokim ciljevima u ovoj ligi, i našim curama baš neće biti lako. Tamo igra i jedna naša košarkašica Ivana Šerić te uz dvije crnkinje (Togo i Amerika) na četvorci i petici, čine jako respektabilnu ekipu. Na nama je da igramo svoju brzu igru kako znamo, pružimo otpor kakav priliči našim medekicama, pa će nas i rezultat popratiti. Istina, ovo je druga utakmica u gostima za redom, ali vjerujem da su cure fizički, ali i mentalno spremne na to. Vjerojatno ih neće dočekati 3000 navijača kao u Beogradu, pa neće biti još tog pritiska. Uglavnom, uz dobar i miran puta za Kraljevo,  želimo sreću i dobru igru našim igračicama i popratimo ih na streamu na  linku koji ćemo objaviti ovih dana. SRETNO, EKIPO!

A u nedjelju, u našoj 25ici, se igralo i 2. kolo kadetske lige, u kojem smo ugostili gošće iz Trnskog – ŽKK ZAGREB. Nažalost, utakmicu smo izgubili rezultatom 41:60. Za pobjedu nam je trebala zdrava Bianca Livajušić, koja nam je nastupila na utakmici sa visokom temperaturom, pa dok je ona imala malo snage poluvrijeme smo odigrali u egalu, čak i vodili 26-25. Treća četvrtina (kao klišej), nas je dotukla, te smo ju izgubili 13 razlike (7-20). Razlika je to koja više nije bila dostižna. Jer ipak nam je falila jedna igračica koja bi zabila još koji koš, uz Kolovrat, koja je ubacila 15, a Leovac i Krajinović po 7 koševa. Naša ekipa kadetkinja sa mlađim kadetkinjama bit će “tvrd orah” svakoj ekipi ove godine, samo uz veliki trud i rad, još će ova sva imena odjekivati dugo na našim klupskim stranicama kao i na stranicama koje se bave ženskom košarkom! BRAVO CURE, bit će bolje već iduću utakmicu protiv Folke Borovje!